Portret idealnego pracodawcy

Idealny pracodawcaKażdy pracownik na swój sposób charakteryzuje idealnego pracodawcę. Każdy z nich ma również inne oczekiwania względem szefa. Portl pracuj.pl postanowił zbadać ten temat – i jak wynika z raportu – dla większości najważniejsze jest to, aby pracodawca oferował atrakcyjną pracę pod względem finansowym.

To chyba nikogo nie dziwi. A co jeszcze znalazło się wśród potrzeb ankietowanych? Przede wszystkim benefity. Jak się okazuje, oczekiwania pracowników w stosunku do tego, co oferują im pracodawcy, nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego. Na służbowy telefon może już liczyć praktycznie każdy. Na laptop czy szkolenia – już nie, bo tylko 1/3 ankietowanych. A jak wynika z raportu – są to najbardziej pożądane świadczenia przez pracowników. Obok nich znalazły się także pakiety medyczne dla całej rodziny, samochód służbowy czy pakiet medyczny indywidualny. Tymczasem pracodawcy oferują wspomniany telefon, ubezpieczenie grupowe, czy bezpłatne szkolenia.

Nic dziwnego, że dla obecnych specjalistów takie świadczenia i płynność finansowa są ważne. Należy dodać, że nawet jeśli firma oferuje korzystne warunki pracy, ale poza sumiennie wypłacaną pensją nie spełnia innych oczekiwań pracowników (możliwość rozwoju, serdeczną atmosferę w pracy, poczucie bezpieczeństwa), to znacznie obniża się wydajność pracy, zaangażowanie i kreatywność pracowników. Tutaj idealnym rozwiązaniem będzie indywidualne podejście do pracowników i takie też przyznawanie świadczeń.  

 

Zobacz także