Sprawdź, gdzie możesz pracować po studiach informatycznych

IT to jedna z najprężniej rozwijających się branż w Polsce. Nie dziwi więc fakt, że studenci chętnie wybierają informatykę, jako kierunek studiów. Zapotrzebowanie na pracowników sprawia, że są duże szanse na szybkie znalezienie pracy w tym sektorze, a dodatkową motywacją są również wysokie zarobki (zdecydowanie wyższe niż pensje absolwentów kierunków humanistycznych). Gdzie student informatyki znajdzie pracę?

Projektant gier

Sprawdź gdzie możesz pracować po studiach informatycznych?Ukończenie informatyki, którą umożliwiają m.in. studia w Szczecinie, otwiera przed młodym absolwentem wiele dróg kariery zawodowej. Jedną ze specjalności jest game design, po ukończeniu którego można stać się projektantem gier. Jak wiadomo ta branża stale się rośnie w siłę, a świetne osiągnięcia polskich firm (CD Red Project, People Can Fly itd.) sprawiają, że coraz więcej ludzi chce znaleźć tutaj zatrudnienie. Motywujące są także zarobki projektantów – zatrudnieni w przedsiębiorstwach o dużej renomie są w stanie zarabiać nawet po kilkanaście tysięcy złotych. Jakie umiejętności posiada absolwent tego kierunku? Z pewnością musi on opanować różne techniki multimedialne oraz animację 2D oraz 3D. Nie obce będą mu również nowe media oraz wszelkie technologie. Ponadto, projektant gier powinien także charakteryzować się dużą kreatywnością i zmysłem artystycznym.

Grafik komputerowy

Kolejna branża, która stale się rozwija, co sprawia, że zapotrzebowanie na nowych pracowników jest duże. Graficy komputerowi muszą mieć zmysł estetyczny, który w połączeniu z umiejętnościami przełoży się na kreatywne i ciekawe projekty. Dzięki wszechstronności mają oni możliwość pracy w dużych agencjach reklamowych i mniejszych firmach, w których taki zawód jest potrzebny. Graficy mogą też pracować zdalnie np. dla zagranicznych firm, co otwiera przed nimi szerokie pole, lub założyć własną działalność i szukać klientów na własną rękę. Bez względu na to, co przyszły grafik komputerowy wybierze, jedno jest pewne – może on liczyć na wysokie zarobki.

Inżynier systemów informatycznych i aplikacji mobilnych

Informatyka to kierunek, który daje możliwość pracy przy projektowaniu i wdrażaniu systemów informatycznych. Dzięki temu można pracować nie tylko jako programista, ale także jako twórca aplikacji mobilnych. Obie te dziedziny prezentują się obiecująco na rynku pracy i stale rośnie zapotrzebowanie na pracowników, którzy profesjonalnie zajmą się wdrażaniem różnych systemów. Absolwent po tej specjalności będzie mógł odnaleźć pracę nie tylko w firmach zajmujących się tworzeniem stron internetowych, ale także jako analityk IT czy specjalista od programowania.

Zobacz także