„Nie taki diabeł straszny…”, czyli o poszukiwaniu pracy słów kilka

Wielu z nas poszukiwanie pracy kojarzy się z problemami. Szczególnie, gdy nie interesuje nas już praca dla studenta, która ma być jedynie sposobem na zwiększenie ilości pieniędzy na drobne wydatki, a prawdziwy etat – taki, który przyniesie nie tylko rozsądne wynagrodzenie, ale i zadowolenie. Szukanie zatrudnienia jednak wcale nie musi być drogą przez mękę – wystarczy do niego odpowiednio podejść.

 By znaleźć dobrą ofertę…

Wystarczy odwiedzić dowolny portal pracy, by przekonać się, że ofert zatrudnienia przybywa z dnia na dzień. Każdego dnia czekają na Ciebie setki nowych propozycji etatu. Problem w tym, że w tym morzu ogłoszeń trudno się odnaleźć – szczególnie tym, którzy po raz pierwszy na serio przeglądają oferty pracy. Jak uniknąć poczucia zagubienia? W tym celu, warto poszukać miejsca, które zapewnia możliwość personalizacji wyszukiwania. I nie chodzi tutaj o standardową możliwość filtrowania informacji – ograniczając się do konkretnej branży czy też regionu. Chodzi o realne dopasowanie propozycji zatrudnienia do posiadanych przez kandydata kwalifikacji oraz jego celów zawodowych. Taką możliwość daje m.in. serwis isivi.pl – innowacyjny portal pracy, który stworzony został przez zespół doskonale znający bolączki osób próbujących odnaleźć swoje zawodowe miejsce.

Specjalny algorytm sprawia, że każdy zarejestrowany użytkownik serwisu może niemal od razu wyświetlić propozycje etatów szytych na miarę. Co to oznacza? Tyle, że portal analizuje podane przez kandydata wykształcenie, doświadczenie zawodowe oraz kwalifikacje i na tej podstawie przy każdym ogłoszeniu wyświetla współczynnik dopasowania do potrzeb pracodawcy. Im wyższy – tym większa szansa otrzymania zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.

W oczekiwaniu na odpowiedź na aplikację…

Tym, co irytuje osoby poszukujące zainteresowania jest brak informacji zwrotnej. Wysyłamy setki dokumentów aplikacyjnych, przygotowując je rzetelnie, pewni, że już wkrótce doczekamy się telefonu z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną. Zamiast tego, czeka na nas frustrująca cisza, zero feedbacku. Odpowiedź – nawet, jeśli odmowna – pozwala ruszyć dalej, bez zbędnego łudzenia się i czekania. W serwisach takich jak isivi.pl, możesz uniknąć tej przeszkody. A to dlatego, że portal gwarantuje informację o wynikach rekrutacji – bez względu na to, czy chodzi o praktyki studenckie, oferowany absolwentom płatny staż, czy zatrudnienie na stanowisku kierowniczym, serwis zawsze przekaże informację zwrotną.

A to nie wszystko – poza informacją o pozytywnym lub negatywnym rozpatrzeniu kandydatury, użytkownik otrzyma kompleksowy feedback – obejmujący analizę przyczyn odmowy oraz zawierający wskazówki, które pozwolą je wyeliminować. System podpowie, w jakim kierunku podążać: na jakie kursy się zapisać, jakie uprawnienia zdobyć etc., by w przyszłości stać się kandydatem idealnym.

Wysyłanie CV w kilka chwil

Na da się ukryć, że szukając zatrudnienia, zazwyczaj odpowiadamy na kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt ofert tego samego dnia. A to najczęściej oznacza co najmniej kilka godzin przed komputerem. By oszczędzić sobie problemów przy przygotowywaniu profesjonalnie wyglądającego CV – takiego, które jasno komunikuje potencjalnemu pracodawcy najważniejsze kwalifikacje, warto skorzystać z narzędzi informatycznych, które dostarczają portale pracy. W isivi.pl przygotowanie i wysłanie dokumentów rekrutacyjnych zajmuje kilka chwil – możesz być pewien, że dotrą do potencjalnego pracodawcy, czy firm oferującej płatne praktyki w odpowiednim formacie i że zostaną odczytane.

Jak pokazują powyższe przykłady, poszukiwanie pracy można sobie ułatwić na wiele sposobów. Przede wszystkim – należy wykorzystać pełen potencjał narzędzi, jakie są dostępne w Internecie – szczególnie, że dostęp do nich nie wymaga żadnych nakładów finansowych. Korzystając z innowacyjnych portali pracy takich jak isivi.pl, można znacznie przyspieszyć przebrnięcie przez proces rekrutacji – szukając świadomie i rozwijając się zawodowo bardziej efektywnie, niż kiedykolwiek. Warto zatem spróbować.

Zobacz także