W pogoni za wymarzoną pracą

KarieraKażdy marzy o niesamowitej karierze, kierowniczym stanowisku i dobrej płacy. Pośpiech i brak cierpliwości to najgorsi możliwi w tej kwestii doradcy, a niepowodzenia to chleb powszedni wspinających się w górę ścieżki kariery. By spełnić wyznaczone cele i zrealizować ambicje, trzeba zacząć od podstaw, powoli i to jak najwcześniej.

DO BIEGU… GOTOWI…

By zbudować wymarzoną karierę zawodową, trzeba sprecyzować swoje plany, nadzieje, kompetencje i marzenia. Określenie celów i możliwości ich zrealizowania to jeden z podstawowych kroków, który pomoże dokonywać trafnych wyborów jeśli chodzi o podejmowaną pracę. Wszystkie decyzje stanowią drogowskazy. Każda daje wiedzę konieczną do poznania siebie. Odpowiedzialne i dobre wybory pogłębiają samoświadomość, a umiejętna analiza własnych zachowań to wskazówka na przyszłość.

START!

Pogoń za samorealizacją musi być prowadzona z rozmysłem i odpowiedzialnie. Trzeba śpieszyć się powoli, stopniowo zwiększać ilość obowiązków, ostrożnie dokładać sobie zajęć, niespiesznie podejmować decyzje o zatrudnieniu. Grunt to gromadzenie doświadczenia i zwiększanie swoich kompetencji. Budowaniu wymarzonej kariery musi towarzyszyć ciągły rozwój. Szkolenia, staże i kursy to najlepsi przyjaciele w pogoni za kierowniczym stanowiskiem. Niech głównym celem będzie rozwój, a osiągnięcia i sukcesy przyjdą wraz z nim.

BIEC ZA INNYMI

Nie ma lepszego źródła wiedzy o tym, jak osiągnąć sukces w danej branży od rozmowy z osobą, która ten sukces już osiągnęła. Zasięganie rady i opinii u tych, którzy wiedzą więcej i mają doświadczenie to najlepszy sposób zdobywania wiedzy. Mentoring jest często mile w firmach widziany, a czasami już nawet na rozmowie kwalifikacyjnej kandydat może się dowiedzieć, jak ukształtuje się ścieżka jego kariery po podjęciu danej pracy.

BYĆ SZYBSZYM

Warto wyrobić sobie własną markę w firmie, być rozpoznawalnym i powszechnie docenianym. Opinia współpracowników i, przede wszystkim, szefa to podstawa, która może zapewnić awans. Nie chodzi o to, by być niezastąpionym, tylko by dobrze wykonywać swoją pracą i sprawiać wrażenie osoby, która ma kompetencje wystarczające, by być obarczoną większą odpowiedzialnością.

DRÓG DO METY WIELE

Bycie na bieżąco z ofertami na rynku pracy nigdy nie zaszkodzi. Podobnie może pomóc kontakt z profesjonalną agencją rekrutacyjną i dodanie swojego CV do jej bazy. Nie można się ograniczać. Zmiany są stresujące, ale doświadczenia, które można zdobyć i nowe możliwości wynagradzają początkową niepewność w nowym miejscu pracy. By osiągnąć wyznaczone cele i zrobić wymarzoną karierę nie trzeba trzymać się jednego miejsca. Sposobów na sukces jest tyle, ilu ludzi, trzeba tylko odwagi, bo skoro inny mogą, to czemu nie my?

Zobacz także