Co wpływa na ocenę pracownika?

Zasady, reguły, prawa pisane i niepisane – obowiązują one w każdym miejscu, zarówno publicznym, jak i nie publicznych. Również w naszym miejscu pracy istnieje szereg zasad, które pozwalają zachować poprawną i zdrową atmosferę w biurze, a także wpływają na relacje między współpracownikami czy szefem.

W każdej firmie obowiązują różne zasady, ustalone przez szefa. Jednak są takie reguły, które obowiązują wszędzie i nasza kultura wymaga, aby z szacunku dla innych – po prostu ich przestrzegać. W ten sposób ułatwimy pracę sobie i innym. Także nasze relacje z innymi osobami będą dobre, a także znacznie wpływają na ocenę pracowników przez menedżerów zespołu.

Podstawową zasadą jest respektowanie ciszy. Wielu z nas lubi pracować w ciszy, wtedy łatwiej się koncentrujemy i mamy kreatywne pomysły. Jeśli lubimy słuchać muzyki w pracy, koniecznie słuchajmy jej przez słuchawki.

Jeśli palisz, koniecznie rób to w wyznaczonym miejscu, w palarni czy na balkonie. Często możesz spotkać się także z opinią osób, które nie są palaczami, że za dużo czasu spędzasz poza biurem. Warto zastanowić się nad tym, czy faktycznie tak nie jest. Spróbuj ograniczyć ten czas do minimum – zyska na tym nie tylko Twoje zdrowie, ale również Twoja opinia u znajomych i szefa.

Również korzystanie z telefonu komórkowego wymaga pewnych zasad. Nie trzeba go wyłączać, ale należy wyciszyć głos, aby głośny dzwonek nie denerwował współpracowników. Nie wypada również prowadzić prywatnych rozmów w pracy – jeśli jednak rozmowa jest ważna, warto wyjść z biura.

Zobacz także