Kartony na dokumenty

Kartonowe pudła na dokumenty mają wiele zastosowań. Mogą być to kartony opakowaniowe, pocztowe czy archiwizacyjne. Przydają się nie tylko do profesjonalnego użytku, ale także na co dzień.

Sklepy z opakowaniami oferują szeroki wybór pudeł, kartonów i pudełek zarówno do pakowania, ochrony, archiwizacji, jak i wysyłki dokumentów. Pudła wykonane są zazwyczaj z wzmocnionej tektury, aby jeszcze lepiej chronić zawartość podczas transportu czy nawet zwykłego przenoszenia. Obecnie do produkcji stosuje się tekturę bezkwasową i najczęściej posiadającą certyfikat FSC gwarantujący, że papier pochodzi z obszarów leśnych odpowiedzialnie zarządzanych. Kartony z łatwością można dopasować do potrzebnego formatu.

Kartony na dokumenty

Źródło :Pixabay

Kartony i pudła na dokumenty występują w rozmiarach: A7, A6, A5, A4 i A3 oraz w kolorach: białym i brązowym. W asortymencie sklepów oferujących kartonowe pudła na dokumenty można znaleźć wiele ich rodzajów, o których piszemy poniżej.

Kartony do wysyłki dokumentów (pocztowe)

Kartony pocztowe przeznaczone są do wysyłania dokumentów. Są wytrzymałe i dlatego świetnie zabezpieczają zawartość przed uszkodzeniem podczas transportu. Są pokryte białym albo brązowym papierem typu Kraft (grubym, nieprzepuszczającym światła i wytrzymałym). Dzięki temu ich wygląd jest estetyczny. Występują w rozmiarach od A7 do A3. Są łatwe w montażu, wyposażone w zakładkę, która umożliwia szybkie zamknięcie. Z kolei wewnętrzne stabilne klapy zapobiegają przesuwaniu się zawartości kartonu.

Kartony z regulowaną wysokością

Ten rodzaj kartonów jest bardzo praktyczny, ponieważ jest dopasowany do 12 różnych wysokości. Można je dopasować do pożądanych wymiarów. Podziałka co 1 cm ułatwia zagięcie boków pudełka na odpowiedniej wysokości. Montaż jest szybki – naciśnięcie na boki powoduje, że spód składa się automatycznie. Są bardzo wytrzymałe, ponieważ wykonane z tektury falistej pięciowarstwowej.

Kartony teleskopowe

Kartony teleskopowe są wykonane z tektury falistej trzywarstwowej, dzięki czemu są sztywne i doskonale zabezpieczają zawartość. Dzięki wsuwanym wiekom wysokość może być regulowana. Otwór wycięty w pokrywie pudełka pozwala na łatwe otwieranie. Pudełka takie są polecane do przechowywania przedmiotów zajmujących sporo miejsca.

Kartony – opakowania na książki (owijki)

Ich przeznaczenie to zabezpieczenie książek podczas transportu. Są bezpieczne dzięki wzmocnionym brzegom. Dobrze chronią przed uszkodzeniami. Podziałka z regulowaną wysokością ułatwia składanie pudełka i daje możliwość dopasowania wysokości opakowania do zawartości.

Kartony archiwizacyjne

Pudła do archiwizowania dokumentów wykonane są najczęściej z tektury falistej trójwarstwowej, dzięki czemu są wytrzymałe. Mają wzmocnione dno i uchwyty, co umożliwia przenoszenie nawet bardzo obciążonych pudeł. Posiadają zdejmowane albo uchylne wieka, które ułatwiają dostęp do przechowywanych dokumentów. Poza tym posiadają etykiety do opisu zawartości.

Sortery biurkowe

Sorter biurkowy wykonany jest z wielowarstwowej tektury. Posiada przegródki, w których można przechowywać dokumenty, pocztę, formularze itp. Takie rozwiązanie zapewni porządek na biurku.

Pudła na zawartość segregatora

Są to pudełka archiwizacyjne, w której zmieści się zawartość segregatora w formacie A4. Istnieje możliwość ich złożenia, więc w przypadku niekorzystania nie zajmują dużo miejsca. Są wykonane z twardej tektury falistej. Posiadają otwory ułatwiające przenoszenie oraz miejsce na opis.

Pudła archiwizacyjne zbiorcze

Zmieszczą się w nich pojedyncze pudła archiwizacyjne. Są bardzo wytrzymałe. Mają otwory boczne w ścianach ułatwiające przenoszenie. Istnieje możliwość ustawiania jednego na drugim. Są wyposażone w etykiety do opisania zawartości. Można w nich przechowywać pudełka na akta, segregatory i dokumenty w teczkach.

Ścięte pojemniki na dokumenty i czasopisma

Są to otwarte, pionowe pudełka z przeznaczeniem do przechowywania czasopism, katalogów, folderów i innych dokumentów. Pozwalają na uporządkowanie papierów w formacie A4. Wyposażone są w etykiety do opisu zawartości. Można je ustawić tak, by zawartość była widoczna lub nie. Są wykonane z dwuwarstwowej tektury falistej.

Wszelkiego rodzaju kartony na dokumenty są dostępne w sklepie: http://www.rajapack.pl/kartony-pudelka-opakowania-kartonowe/kartony-pudelka-kartonowe-na-dokumenty.html.

Zobacz także