Dobrze płatne niechciane prace

Dobrze płatna praca, przyszłościowy zawód i brak pracowników? To niestety rzeczywistość. Mogłoby się wydawać, że każda oferta pracy i świetne wynagrodzenie będzie w dzisiejszych czasach pożądane. Tak jednak nie jest – a to za sprawą zawodów, których ludzie się obawiają i nie chcą ich wykonywać.

Zawodów, które są przyjemnością i sprawiają satysfakcję jest na pęczki. Są też i takie, których wykonywanie to żadna przyjemność i brakuje rąk gotowych do jej podjęcia pomimo proponowanej wysokiej pensji. Wśród takich zawodów możemy wymienić np. elektomontera-elektryka. W ciągu dwóch dni roboczych, ekipa składająca się z czterech osób, może zarobić około 5000-6000 zł brutto. Ciężka praca, brak umowy czy ryzyko urazów, powodują jednak, że brakuje chętnych do jej podjęcia. Dobrze płatną, jednak wymagającą niezłej odporności psychicznej, jest praca tanatokosmetyka. Praca nie należy do najprzyjemniejszych – to wizażysta zwłok. Ciągły kontakt ze zwłokami, styczność z brzydotą i śmiercią – dla wielu nie jest tego w stanie zrekompensować nawet pensja rzędu 4 tys. zł netto. Bycie sprzątaczką czy babcią klozetową także może być dochodowe. Zakładając własną działalność gospodarczą, niezła pensja może wynagrodzić nie do końca przyjemną pracę, jaką jest sprzątanie. Wielką popularnością nie mogą pochwalić się także zawody takie jak lekarz geriatra, lekarz podolog czy opiekun osób starszych. Obecnie zarobki takich osób nie są wysokie, lecz w naszym starzejącym się społeczeństwie, zapotrzebowanie na takie osoby będzie rosło.   

Z analizy wysokości zarobków na danym stanowisku wynika jednak, że warto zainteresować się zawodami, których nie chcą wykonywać inni. Może nam akurat się spodobają, a przy okazji będziemy zadowoleni z wysokiej pensji.

 

Zobacz także