Czy twoja firma potrzebuje kredytu?

Prowadzisz firmę i całkiem nieźle sobie radzisz? Jeżeli myślisz o tym, aby stać się liderem w branży, to będziesz potrzebował środków na rozwój. Czy sięgnięcie po kredyt to dobry pomysł?

W ostatnim czasie głośno jest o dotacjach unijnych. Złożyłeś wniosek, ale nie otrzymałeś środków, na które liczyłeś? W takim razie musisz znaleźć inne źródło finansowania. W przeciwnym razie może się okazać, że twoja firma nie da rady sobie w walce o klienta z konkurencyjnymi podmiotami.

Alternatywą dla dotacji unijnych są oczywiście kredyty bankowe. Po takie przedsiębiorcy sięgają bardzo chętnie. Twoja firma działa na rynku dopiero od kilku lub kilkunastu miesięcy i obawiasz się, że będzie to czynnik, który sprawi, że twój wniosek zostanie odrzucony? Musisz wiedzieć, że dziś na rynku działają banki, w ofercie których znajdziesz kredyty dla początkujących przedsiębiorców.

Które banki wspierają młodych przedsiębiorców?

Nie wszystkie banki oferują kredyty osobom, które dopiero założyły firmę. Dlaczego? Jest to związane z ryzykiem, jakie ponoszą takie instytucje. Musisz jednak wiedzieć, że w ostatnich latach polityka banków w tym zakresie zmieniła się, a świetnym przykładem jest Idea Bank. Wejście m.in. tego banku na polski rynek spowodowało, że banki wprowadziły do swoich ofert kredyt dla początkujących przedsiębiorców.

Co oferuje wspomniany bank? W jego ofercie znajduje się kredyt Na Start (więcej: https://www.ideabank.pl/kredyt-firmowy-na-start-od-1-dnia-dzialalnosci). To produkt, z którego mogą skorzystać osoby prowadzące działalność gospodarczą – dotyczy to wszystkich przedsiębiorców, nawet tych, którzy są nimi raptem kilka dni.

Zdecydowałeś się na kredyt? Zawnioskuj o niego online

Jako przedsiębiorca z pewnością nie masz czasu umawiać się z przedstawicielami banków, aby omawiać z nimi szczegóły kredytu. Dziś wydaje się to zbędne, bo wszystkie informacje o produktach są zamieszczane przez pracowników banków na stronach internetowych banku. Jeżeli zainteresowałeś się wspomnianym wyżej kredytem, to informacje o nim znajdziesz na stronie: https://www.ideabank.pl/kredyt-firmowy-na-start-od-1-dnia-dzialalnosci.

Informacje o warunkach, na jakich bank przyzna kredyt, są ważne przy porównywaniu różnych produktów. Jeżeli zdecydowałeś się na kredyt, to najlepiej, abyś miał możliwość zawnioskować o niego online. W ten sposób unikniesz stania w kolejkach, będziesz mógł również skoncentrować się na wypełnianych dokumentach.

Jeżeli zależy ci na zaoszczędzeniu czasu, to kredytu szukaj w ofercie tych banków, które pozwalają wnioskować o przyznanie takiego właśnie online.

Zanim zawnioskujesz o kredyt…

Czy wiesz, że w ramach kredytu Na Start (więcej: https://www.ideabank.pl/kredyt-firmowy-na-start-od-1-dnia-dzialalnosci) możesz otrzymać aż 350 000 zł? Zanim złożysz wniosek o kredyt, powinieneś dokładnie przemyśleć swoje potrzeby. Dlaczego to takie ważne?

Wnioskowanie o wyższą kwotę niż potrzebna, nie ma sensu – od pożyczonej kwoty bank nalicza odsetki. Jeżeli zaś pożyczysz za mało, to możesz mieć problem ze zgromadzeniem brakującej kwoty. Wówczas nie będziesz miał też możliwości wdrożyć rozwiązania, na które się zdecydowałeś. Skoro uznałeś, że twoja firma potrzebuje kredytu, konieczne jest, abyś dokładnie określił swoje potrzeby. Podjęcie pochopnej decyzji nie jest tu wskazane.

Zobacz także