Zainwestuj w „miękki HR”!

Synthos logoSystem mHR został opracowany przez BPSC we współpracy z psychologami, socjologami i specjalistami z firmy Alta. Jego zadaniem jest obsługa „miękkiego HR”. System obejmuje kluczowe zagadnienia i wykracza poza zakres działania standardowych systemów kadrowo-płacowych. W Polsce wykorzystywany jest przez ponad 30 firm. Do tego grona dołączyła także Grupa Synthos – czołowy producent kauczuku w Polsce.

Synthos SA to polska firma, która zdobywa także międzynarodowe rynki. Co istotne, jest to pierwszy w Europie producent kauczuków emulsyjnych, a także polisterynu do spieniania. Firma prężnie się rozwija. Z tego tytułu inwestuje ona także w zarządzanie zasobami ludzkimi. W tym celu Synthos SA postanowiło wykorzystać narzędzia informatyczne. System mHR i pozyskane dzięki niemu informacje mają na celu wzmocnienie i wykorzystanie potencjału rozwojowego pracowników zatrudnionych w firmie.

System HR został wdrożony do dwóch spółek produkcyjnych Grupy Kapitałowej Synthos – w Polsce i w Czechach. A w ramach systemu mHR realizowany jest cały proces zarządzania kompetencjami – poczynając od planowania, poprzez ocenę okresową, a kończąc na działaniach rozwojowych czy ścieżkach kariery. Program pomaga firmie także w kwestii zarządznia strukturą organizacyjną i planowania zasobów ludzkich.

 

Zobacz także