Studia podyplomowe z jogi

JogaPołączenie pasji z pracą. Praca, która przynosi satysfakcję. To marzenie każdego człowieka.  A jeśli dochodzi do tego jeszcze dobre wynagrodzenie – to już jest idealnie.

Ostatnio na uniwersytecie Ca’Foscari w Wenecji otwarto nowy kierunek studiów – Master in Yoga Studies. To pierwsze i jedyne tego typu studia podyplomowe w Europie. Studenci pasjonujący się jogą będą mogli podczas zajęć nie tylko poznać historię, ale także medyczne i filozoficzne aspekty jogi.

Kierunek tych studiów kierowany jest do osób praktykujących jogę, którzy chcą zagłębić jej tajniki. Taka możliwość doskonalenia swoich  kompetencji, a następnie ukończenie szkoły, to świetne świadectwo do dalszej pracy, a także ogromny atut w CV.

Nad przebiegiem studiów czuwa profesor Federico Squarcini – jego celem jest obalenie mitów i stereotypów, które krążą wokół jogi.  Chce on także, aby ludzie, którzy praktykują jogę, byli bardziej świadomi tego skąd się ona wywodzi.

Taki kierunek studiów na pewno będzie cieszył się wielką popularnością. Joga to dla wielu osób styl życia, a także praca, która pozwala im się utrzymać.  Każdego roku powstają nowe kluby, wydaje się nowe podręczniki o jodze.  To chłonna branża, z dużym potencjałem, więc takie studia zainteresują wszystkich, którzy chcą swoją pasję jaką jest joga, przekuć na pracę.

 

Zobacz także