Zarządzanie zasobami ludzkimi – studia kształcące liderów HR

Kierowanie podległym sobie zespołem ludzi to odpowiedzialne zadanie. Wymaga ono nie tylko odpowiednich cech charakteru, ale i właściwego podejścia do drugiej osoby oraz dobrej znajomości technik motywacyjnych. Wszystkiego tego możesz nauczyć się, rozpoczynając studia na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi, które kształcą przyszłych liderów HR. Każda sprawnie prosperująca firma, potrzebuje specjalisty, który będzie kierował odpowiednio zatrudnionym zespołem, motywował ich oraz kontrolował stan relacji na linii pracownik – pracodawca. Natomiast pracownicy potrzebują kogoś, kto będzie stał na straży ich praw oraz stwarzał im idealne warunki do integracji. Te zadania wykonuje lider HR, a do ich wykonywania doskonale przygotowują studia na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi. Sprawdź, czy nadajesz się na studenta tego kierunku. Dowiedz się również, czego dokładnie dotyczy ta specjalizacja i gdzie możesz pracować po zarządzaniu zasobami ludzkimi. Poznaj też najlepszą uczelnię, na której możesz zdobywać wiedzę dotyczącą tej dziedziny.

Dla kogo są studia zarządzanie zasobami ludzkimi?

Ta specjalizacja dedykowana jest osobom, które wiążą swoją przyszłość zawodową z działem HR i planują objęcie stanowiska lidera HR. Idealny kandydat na ten kierunek studiów powinien wyróżniać się następującymi cechami przywódcy:

 • otwartością;
 • komunikatywnością;
 • łatwością w nawiązywaniu kontaktów z innymi.

Przyszły student kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi to również ktoś odpowiedzialny, umiejący działać pod presją oraz potrafiący radzić sobie w sytuacjach konfliktowych. Decyzyjność, asertywność i kompetencje negocjacyjne to dodatkowe atrybuty dobrego lidera HR.

Zarządzanie zasobami ludzkimi – czego dotyczy ten kierunek studiów?

Studia, o jakich mowa przygotowują do pełnienia funkcji skutecznego zarządcy i lidera HR. Jest to specjalista, który:

 • zajmuje się rekrutowaniem nowych pracowników;
 • dba o interesy już zatrudnianego personelu;
 • potrafi zbudować zintegrowany oraz efektywny zespół;
 • dzięki odpowiednim umiejętnościom, może zapobiec zbyt częstej rotacji pracowników, co ma z kolei korzystny wpływ na rozwój i funkcjonowanie firmy.

Studia zarządzanie zasobami ludzkimi wyposażają przyszłych liderów HR we właściwe kwalifikacje i kompetencje, które są wymagane przez pracodawców. Pozwalają im na zdobycie wiedzy m.in. z zakresu:

 • najnowszych skutecznych technik i sposobów motywacyjnych;
 • najbardziej aktualnych metod efektywnego zarządzania zespołem;
 • polityki personalnej;
 • psychologii zarządzania.

Dlaczego warto studiować ten kierunek?

Zarządzanie zasobami ludzkimi to kierunek, po którym na pewno i szybko znajdziesz dobrze płatną pracę. Skuteczni i wysoce wykwalifikowani specjaliści HR to bardzo pożądana grupa pracowników.

Sprawdź ofertę studiów Zarządzanie zasobami ludzkimi na PSW: https://powislanska.edu.pl/hr-human-resources/

Po drugie obecna dość dynamiczna sytuacja na rynku pracy wymusza na pracodawcach, zatrudnianie specjalistów od umiejętnego kierowania personelem. Poszukiwane są osoby: młode, energiczne, a jednocześnie doskonale orientują się w prawie pracy, jak i w efektywnych metodach motywacyjnych.

Studia zarządzanie zasobami ludzkimi stwarzają również szereg możliwości rozwoju zawodowego, jak i osobistego.

Gdzie podjąć naukę na tym kierunku?

Jeśli chcesz, aby nauka na tym kierunku sprawiała Ci przyjemność, ale i dostarczała najnowszej wiedzy z zakresu zarządzania zespołami ludzkimi, zainteresuj się ofertą, jaką ma dla Ciebie Powiślańska Szkoła Wyższa.

Uczelnia oferuje bogaty program nauczania, na który składają się zarówno zajęcia teoretyczne oraz praktyki zawodowe i zajęcia praktyczne. W ten sposób zdobędziesz wszechstronną wiedzę w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi.

Studiując zarządzanie zasobami ludzkimi na PSW, masz też zapewniony dostęp do najnowszych dodatkowych źródeł wiedzy, jak branżowe czasopisma, czy fachowa literatura.

Zajęcia na tym kierunku prowadzone są przez wysoce wykwalifikowaną kadrę. Są to nie tylko doświadczeni wykładowcy, ale i osoby, które często znają wykładane przedmioty z własnego zawodowego doświadczenia. Dzięki temu zyskujesz najbardziej aktualną wiedzę, która przybiera atrakcyjną i ciekawą formę.

Placówka ułatwia swoim studentom znalezienie miejsc idealnych na odbycie praktyk zawodowych. Są to sprawdzone i najlepsze placówki w regionie.

Co można robić po studiach zarządzanie zasobami ludzkimi?

Studia z zarządzania zasobami ludzkimi na PSW kształcą przyszłych:

 • specjalistów działu Kadr i Płac;
 • profesjonalnych managerów HR;
 • łowców talentów;
 • wyspecjalizowanych trenerów biznesowych;
 • kompetentnych doradców zawodowych.


Zachęcamy do bliższego sprawdzenia naszej oferty i wzięcia udziału w rekrutacji. Daj sobie szansę i dołącz do najlepszych!

Zapraszamy!

Zobacz także