Pozwól rozwinąć skrzydła Twojemu pracownikowi!

Czy znasz dobre strony swojego pracownika? Czy pomagasz mu w rozwoju? Jeśli tak, to świetna droga, aby czuł się usatysfakcjonowany. Jeśli nie, to musisz to koniecznie zmienić. Nawet wysokie wynagrodzenie nie jest w stanie bowiem ustrzec pracownika przed monotonną i nudną pracą. Gdy pracownik nie ma określonych celów zawodowych, to może go to doprowadzić do wypalenia zawodowego, a tego żaden pracodawca przecież nie chce. 

Motywacja pracownikaCzy pracownik zna swoje dobre i złe strony?

Większość kandydatów podczas rozmowy kwalifikacyjnej skupia się przede wszystkim na swoich zaletach. Opowiada o swojej punktualności i sympatii do innych ludzi. Taka autoprezentacja nigdy nie jest wystarczająco obiektywna. Firmy rekrutacyjne nierzadko mają ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ większość osób nie ma pojęcia o swoich autentycznych wadach i zaletach. Twoim celem jest pomóc przyszłemu (ale również obecnemu) pracownikowi je odnaleźć. Na szczęście istnieje metoda Development Center, która pomoże w ukazaniu prawdziwego „ja” kandydata.

Development Center- czujny przyjaciel pracodawcy

Metoda ta pomaga określić potrzeby rozwojowe pracowników. Development Center (ośrodek rozwoju) polega na przeniesieniu pracowników w sytuacje, które mogą ich spotkać podczas codziennych obowiązków w pracy. Nie jest to jednak przeciętny dzień pracy, ponieważ każdej wykonywanej czynności przyglądają się specjalnie wyszkoleni specjaliści z firmy zewnętrznej. Dzięki temu można ocenić całościowy obraz pracownika. Na podstawie tych obserwacji tworzony jest raport, który następnie jest wręczany pracodawcy. Raport ten pokazuje dobre cechy oraz dotychczas nieznane kompetencje badanej osoby. Development Center pomaga również wskazać aspekty, nad którymi pracownik musi jeszcze popracować, ponieważ nie wychodzą mu one najlepiej.

Kompetencje pracownika – Twój cenny zasób

Podstawą każdej świetnie prosperującej firmy jest spełniony pracownik. Jeżeli chcesz aby Twoja firma cieszyła się dobrymi wynikami, to musisz zacząć od inwestycji w podwładnych. Istnieje wiele metod, aby tego dokonać. Dzięki nim możesz się przekonać, czy Twój pracownik tak naprawdę wykonuje pracę adekwatną, do tego co umie najlepiej. A to z pewnością zwiększy efektywność Twojej firmy.

 

Zobacz także