Zarobki w Warszawie

Zarobki w Warszawie od lat należą do najwyższy w całym kraju. Sprawdź kto – w praktyce – zarobi najwięcej pracując w stolicy.

Warszawa to miasto, które niczym magnez przyciąga do siebie osoby pragnące zrobić karierę w wybranej branży. Nic dziwnego, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż to właśnie stolica oferuje najwyższe pensje oraz realną możliwość rozwoju zawodowego. Jeśli ty także poszukujesz pracy w Warszawie, to już dziś odwiedź serwis Jobsora.com. Na jakie stanowisko kandydować? Oczywiście wszystko zależy od posiadanych umiejętności i doświadczenia, niemniej jednak warto zdawać sobie sprawę z tego, którzy pracownicy mogą liczyć na naprawdę wysokie wynagrodzenie.

IT – Rozwój oprogramowania

Ciągły rozwój branży IT oraz rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z opisywanego obszaru – oto powody, dla których osoby pracujące w branży IT mogą liczyć na sowite wynagrodzenie. Ile zatem zarabiają konkretni specjaliści? Wszystko zależy od zajmowanego stanowiska, doświadczenia oraz oczywiście umiejętności, niemniej jednak – według Raportu płacowego 2019 Hays Poland – Specjaliści od bezpieczeństwa IT mogą zarobić do 35 000 zł brutto, Managerowie serwisu do 24 000 zł brutto, a Managerowie projektów do 20 000 zł brutto.

Reklama i marketing

Nie od dziś wiadomo, że „reklama jest dźwignią handlu”. W istocie, odpowiednia promocja danego produktu wywiera ogromny wpływ na osiągane przez niego wyniki sprzedażowe. Nic zatem dziwnego, że usługi specjalistów pracujących w reklamie i marketingu nie należą do najtańszych. Według raportu opublikowanego przez polskatimes.pl, najwięcej – bo ok. 13 000 zł brutto – zarabia Account Director. Na pensję ok. 7 100 zł brutto może liczyć Account Manager. Najmniej zarobi zaś Account Executive oraz Account Assistans. Wysokość zarobków tych ostatnich wynosi kolejno ok. 5 060 zł i 3 460 zł brutto.

Branża budowlana

Co ciekawe, na wysoką pensję w stolicy mogą liczyć nie tylko pracownicy umysłowi, ale również fizyczni. Mowa głównie o osobach zatrudnionych w branży budowlanej. Ile – konkretnie – zarabia się w przysłowiowej „budowlance”? Według danych opublikowanych przez serwis warszawa.naszemiasto.pl, wynagrodzenie dla Kierownika budowy może wynieść nawet 12 000 zł brutto, a dla Tynkarza maszynowego – 10 000 zł brutto. Najmniej – bo ok. 6 000 zł brutto – zarobi natomiast Pracownik do natrysku pianki PUR.

Zobacz także