Rynek headhunterski coraz bardziej zyskuje na znaczeniu

Executive SearchZlecanie poszukiwania pracowników specjalistom staje się coraz popularniejsze w naszym kraju. Osoby specjalizujące się w rekrutowaniu osób to profesjonaliści, którzy na rynku headhunterskim dopiero pokazują na co ich stać.

W Polsce z roku na rok przybywa firm, które zajmują się nie tylko tradycyjną rekrutacją, ale także stawiają na skuteczne wyszukiwanie najważniejszych ludzi dla firmy, jakimi są menedżerowie czy prezesi. Ostatnio na rynku pojawił się polski oddział Horton International Poland, który jest specjalistą w bezpośredniej rekrutacji na stanowiska menedżerskie czy zarządcze. To duża szansa dla rodzimego rynku, bo im więcej headhunterów ma zleceń, tym bardziej nasza gospodarka zyskuje na znaczeniu. Co więcej sprawdza się on znakomicie podczas kryzysu, choćby do rotacji kadr, a w okresie prosperity wyszukuje nowych menedżerów do firm. Horton zapowiada, że planuje zacząć współpracę z nowymi branżami, np. sektorem budowlanym, telekomunikacyjnym, energetycznym czy morskim, a nawet i o spółkach Skarbu Państwa.

Rynek usług executive search w Polsce jest stosunkowo młody. Tak też Horton International Polska ma szerokie pole działania i z powodzeniem może wypełniać swój cel, jakim jest edukacja przedsiębiorców i przekonywanie o korzyściach płynących z korzystaniu usług zewnętrznych doradców podczas rekrutacji.  

Zobacz także