Skuteczny leasing pracowniczy i jego sekrety

Gdy przystępujemy do rekrutowania pracowników, nie zawsze musimy zatrudniać ich na stałe. Często wystarczy nam świadczenie przez nich usług na naszą rzecz przez pewien czas. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem okazuje się leasing pracowniczy. Niestety, jest on skuteczny przede wszystkim wówczas, gdy zajmuje się nim profesjonalna agencja pracy tymczasowej.

Specyfika leasingu pracowniczego

Gdy mamy do czynienia z leasingiem pracowniczym, nie musimy obawiać się tego, że nasze działania w jakimkolwiek stopniu stoją w sprzeczności z polskim prawem. Pracownicy są zatrudnieni legalnie, w oparciu o postanowienia ustawy o pracy tymczasowej, a firma decydująca się na skorzystanie z ich usług jest określana w przepisach jako pracodawca-użytkownik. Co więcej, mamy do czynienia z rozwiązaniem, które niejednokrotnie jest uważane za korzystne przez każdą ze stron. Zatrudniający może liczyć na wsparcie dokładnie wtedy, gdy jest mu ono potrzebne, a pracownik nie związuje się stałą umową, choć nadal korzysta z przewidzianych ustawą praw.

Zalety dobrej agencji pracy

Leasing pracowniczy jest wysoko ceniony przede wszystkim wówczas, gdy sam proces rekrutacji jest dopracowany, a jego efekty odpowiadają potrzebom zleceniodawcy. W praktyce oznacza to, że nie każda agencja pracy może radzić sobie jednakowo dobrze z powierzonym jej zadaniem. Podczas wyboru podmiotu odpowiadającego za przeprowadzenie procesu rekrutacyjnego warto więc brać pod uwagę zarówno jego doświadczenie, jak i opinie na jego temat. Nie można przy tym lekceważyć ani uwag kierowanych pod jego adresem przez zleceniodawców, ani tych, których autorami są sami pracownicy tymczasowi.

ATERIMA – jeden cel, wiele dróg

ATERIMA jest zaliczana do firm cieszących się wyjątkowo silną pozycją na rynku. Dzieje się tak z przynajmniej kilku powodów, na pierwszy plan wysuwa się zaś to, że mamy do czynienia z podmiotem, który każdego klienta traktuje w sposób indywidualny. Rekrutacja zawsze uwzględnia tylko jego potrzeby, jeśli więc interesuje Cię naprawdę skuteczny leasing pracowniczy – ATERIMA może zapewnić, że każda Twoja uwaga będzie traktowana priorytetowo i z powagą.

Zobacz także