Rekrutacja w branży IT – jak to wygląda?

IT to dość niestandardowa branża, w której rekrutowanie nowych twarzy do naszej firmy wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Zapotrzebowanie stale rośnie, a rąk do pracy niemalże… ubywa. Właśnie dlatego odpowiednie rekrutowanie naszego potencjalnego pracownika staje się kluczowe dla odniesienia sukcesu w tej branży! Jak to zrobić, aby od razu trafić w dziesiątkę? Przekonajmy się!

Specyfika branży

Każdy, kto wie, jak wygląda praca w IT, zdaje sobie sprawę z kwestii, że jest to branża, w której liczy się dynamiczność. Nikogo nie interesuje branie udziału w przeciągającym się procesie rekrutacyjnym, trwającym nieraz nawet kilka tygodni. Dla nas, właścicieli firm także nie jest to zbyt dobra droga, gdyż kiedy my będziemy analizować CV w poszukiwaniu najlepszego kandydata, konkurencja może bezproblemowo podebrać nam tę osobę. Właśnie dlatego, coraz popularniejsze jest to, aby cały proces rekrutacyjny ograniczać do jednego spotkania, na którym damy się wykazać konkretnej osobie w akcji, poprzez szereg najróżniejszych zadań. W ten sposób czas oczekiwania na naszą odpowiedź ogranicza się do minimum, a my wiemy, czy warto zainteresować się tym specjalistą!

Motywacja pracowników

Co jednak motywuje pracowników IT? Zapewne nieraz słyszeliście o tym, że zarobki w tej branży są ponadprzeciętne, a wręcz mówiąc – świetne! Dlaczego więc każdy specjalista nie pracuje wśród największych firm, oferujących płace niemożliwe do osiągnięcia przez małe firmy? Dlatego, że nie jest to dla nich aż tak interesujące! W naszym ogłoszeniu o pracę powinniśmy przede wszystkim skupić się na innych benefitach, wynikających z podjęcia pracy w firmie. Prócz szeroko pojętych możliwości rozwoju i awansu, równie ważne stają się darmowe posiłki, dostęp do strefy odpoczynku z konsolami czy inne, pozornie nieważne kwestie!

Przeczytaj więcej o tym jak wygląda rekrutacja w IT na https://lobohr.pl/rynek-it-nie-przestaje-zaskakiwac/

Podsumowanie

Rekrutacja w IT staje się coraz trudniejsza, głównie dlatego, że nie do końca rozumiemy jakimi ludźmi są nasi kandydaci. Jednak gdy zrozumiemy to, czego musimy unikać i co motywuje każdego z nich, to cały ten proces będzie znacznie prostszy. Nie popełnianie wspomnianych błędów poskutkuje większą skutecznością naszej rekrutacji!

Zobacz także