Studia MBA drogą do kariery

MBA-balcerowiczCzy zdobycie tytułu Master of Business Administration gwarantuje sukces? Trudno odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Z pewnością MBA daje większe możliwości i szansę zrobienia dużej kariery.

MBA I CO DALEJ?

Wszystko zależy od konkretnej osoby i tego, co zrobi ona ze zdobytą wiedzą. Jeśli ktoś liczy, że od razu po ukończeniu kursu drzwi kariery staną przed nim otworem, a oferty pracy z wysokimi zarobkami posypią się natychmiastowo, jest w błędzie. Niestety sam stopień MBA to nie wszystko. Liczą się także poprzednie wykształcenie, doświadczenie i przede wszystkim zdolności kandydata, które udowodni w pracy. Chociaż wpisanie w CV ukończenia kursu studiów menadżerskich tej rangi daje dodatkowe argumenty w negocjowaniu podwyżki. Pracodawcy zawsze zwracają uwagę na dodatkowe kwalifikacje kandydatów. Zdecydowanie bardziej atrakcyjny dla rekrutera będzie kandydat, który może pochwalić się czymś więcej niż tylko dyplomem wyższej uczelni.

MBA A KARIERA W RZĄDZIE

Zachęceniem do studiowania MBA może być przykład wicepremier i minister infrastruktury i rozwoju Elżbiety Bieńkowskiej oraz Bartosza Arłukowicza, szefa resortu zdrowia. Oboje posiadają tytuły Master of Business Administration. Innym znanym ekonomistą ze stopniem MBA jest Leszek Balcerowicz, którego przedstawiać nie trzeba. Może więc warto zainwestować w dodatkową edukację?

Zobacz także