Zbuduj firmę, dzięki tym narzędziom HR

narzędzia HRCo jest potrzebne na budowie? Wykwalifikowana ekipa, dobrej jakości materiały i narzędzia. Gołymi rękami nie wybuduje się domu. Podobnie jest z zarządzaniem personelem w przedsiębiorstwie. Bez odpowiednich narzędzi budowanie wszelkich struktur i systemów to prowizorka, która długo nie przetrwa.

Pracownik to fundament firmy

Każdy pracownik dokłada swoją cegiełkę do sukcesu organizacji. Dlatego ważne, aby był dobrze przygotowany to pełnionych obowiązków. Ponieważ na razie jesteśmy na etapie budowy, to i musimy najpierw pozyskać właściwych kandydatów. Proces rekrutacji powinien być przeprowadzony tak, aby dostarczał do firmy najlepszych pracowników dostępnych na rynku. Tak jak w budynku są ściany nośne i belki stropowe, tak i w firmie pracują kluczowi specjaliści. Jak zatem ich pozyskać? Metoda Direct Search jest narzędziem HR, dzięki któremu manager lub specjalista ds. rekrutacji odnajdzie wykwalifikowanego i gotowego do pracy fachowca, który wykonuje swoje obowiązki, ale w innej firmie. Kadra zarządzająca będzie musiała tak ułożyć ofertę, aby pracownik chciał przenieść się do naszej organizacji.

Bez zaprawy i gwoździ nic się nie utrzyma

Poszczególne cegłówki i elementy konstrukcyjne muszą być w jakiś sposób zamocowane. Pracownik również potrzebuje zaprawy, która utrzyma go w szeregach firmy. Tak działa odpowiedni system wynagradzania pracowników. Solidna wypłata naliczana według sprawiedliwych i przejrzystych reguł to dobry środek do utrzymujący zatrudnionych w przedsiębiorstwie. W dzisiejszych czasach samo wynagrodzenie nie wystarczy. Konkurencyjna firma może w łatwy sposób ukraść nam pracownika, proponując mu wyższe zarobki. Dlatego też dobrze zaoferować pracownikowi coś więcej. Wszelkie dodatki pozapłacowe, opieka medyczna i karty zniżkowe to dobre gwoździe, które zespolą pracownika z naszą marką. Ważne jest także stałe monitorowanie wysokości zarobków i sytuacji gospodarczej. Dobrym narzędziem HR i źródłem wiedzy o płacach są raporty płacowe, sporządzane na podstawie realnych danych z przedsiębiorstw.

Dach to bezpieczeństwo

Zatrudniony w firmie pracownik nie może zostać pozostawiony samemu sobie. Musi on mieć świadomość, że jest potrzebny, a ktoś liczy się z jego potrzebami. Solidny dach zapewnia bezpieczeństwo i chroni od warunków atmosferycznych, to ostatni, najwyższy etap budowy. Pracownik musi być monitorowany pod względem jego zadowolenia z wykonywanych obowiązków. Jeśli chcemy, aby czuł się w firmie bezpiecznie i przychodził na miejsce pracy z uśmiechem, musimy badać jego poziom satysfakcji z pracy. Chociaż budowa dachu odbywa się na koniec, to przecież nigdy byśmy o nim nie zapomnieli. Dlatego też nie można zapomnieć o zatrudnionych, którzy pracują na nasz sukces.

Zobacz także