Najlepsze zawody 2014 roku

Dobrze płatne zawodyKażdego roku na rynku pracy zachodzą zmiany. Zawody, które jeszcze w 2013 roku były dobrze opłacane i nie brakowało dla nich ofert pracy, w 2014 roku schodzą na dalszy plan i teraz będą poszukiwani zupełnie inni specjaliści. Jakie więc zawody znajdą się wśród najbardziej pożądanych i najlepiej płatnych w bieżącym roku? Najnowsze trendy, czyli umiędzynarodowienie, optymalizacja, globalizacja i centralizacja wpływają na rynek pracy i kształtują decyzje pracodawców o zatrudnianiu wybranych specjalistów.


W tym roku na brak pracy nie będą mogli narzekać m.in. programiści Java. Przedsiębiorstwa, które stawiają na sukces wiedzą, że posiadanie wsparcia w postaci systemów, aplikacji wspomagających zarządzanie etc., jak i zapotrzebowanie na rozwiązania, wykorzystujące najnowsze technologie i fachowych pracowników, jest niezbędne. Na oferty pracy mogą liczyć także eksperci specjalizujący się obliczaniu ryzyka w branży ubezpieczeniowej czy osoby posiadające wiedzę na temat europejskich ram regulacyjnych zgodnych z Solvency II. Aktuariusze będą więc chętnie pozyskiwani przez pracodawców. Wzrośnie również zapotrzebowanie na specjalistów od automatyzacji procesów testowania i programistów aplikacji mobilnych. Coraz bardziej rozwija się także facility management, czyli zarządzanie techniczne nieruchomościami. Na rynku nie brakuje również ofert pracy dla specjalistów ds. cloud computingu – nic dziwnego – wi-fi i technologie 4G są coraz bardziej powszechne, tak też rośnie zapotrzebowanie na specjalistów od wirtualizacji. Tak samo pilnie poszukiwani stają się specjaliści ds. data miningu czy lean managerowie. Zauważa się wzrost inwestycji produkcyjnych i transfer linii produkcyjnych do Polski – stąd potrzebni specjaliści od zarządzania produkcją.

Międzynarodowe działy IT, księgowości, finansów, obsługi klienta, HR czy marketingu – wciąż zyskują na znaczeniu i są coraz bardziej popularne. Na pracę mogą liczyć specjaliści z tych działów z dobrą znajomością języków obcych. Do powyżsezj listy możemy dopisać także transition managerów – osoby mające doświadczenie w przenoszeniu i budowaniu struktur organizacji.

Zobacz także