Najnowsze Raporty Płacowe manaHR

Firma manaHR specjalizuje się w Raportach Płacowych. Wydają je 4 razy do roku. Trzecia edycja tegoż wydarzenia przypada na lipiec. Dlatego też od zeszłego tygodnia można porównać się do rynku na podstawie najświeższych danych dostarczanych przez powyższą firmę. Sprawdźcie jak prezentują się najnowsze Raporty Płacowe manaHR.

Raporty Płacowe – szczegóły

W edycji Raportów Płacowych manaHR Lipiec 2023 udział wzięło 1454 firm. Wśród najnowszych Uczestników wymieniane są takie marki jak: Ciech, Kellogg, Poczta Polska, Elit Polska, Silgan White Cap. Natomiast raporty przygotowano w oparciu o 479 825 pracowników.

Zdecydowana większość firm, która zasila badanie to firmy produkcyjne – aż 771 Uczestników. Jeżeli jednak przyjrzeć się branżom, manaHR wyróżnia następujące: logistyka, motoryzacja i lotnictwo, budownictwo, przemysł maszynowy, energetyka, tworzywa sztuczne, elektrotechnika, a także SSC/BPO (kolejność od najbardziej licznych w Raportach). Dla wszystkich wymienionych jest możliwość zakupienia osobnego Raportu.

ManaHR przede wszystkim prezentuje jednak podział ze względu na regiony i mikroregiony. W swoim „portfolio” posiadają Raporty Płacowe dla każdego z województw (te z najliczniejszą próbą to: mazowieckie, śląskie, dolnośląskie, małopolskie, łódzkie oraz wielkopolskie). Dodatkowo znajdziecie też Raporty dla niektórych województw bez stolic (5), dla miast i okolic (19), oraz dla samych miast (3). Pełną listę najłatwiej sprawdzić na ich stronie internetowej – Raport Płacowy.

To co z całą pewnością wywoła duże zainteresowanie, to analiza podwyżek. Jest ona wydawana zawsze razem z każdą edycją raportów. Lipcowa różni się jednak od poprzednich ponieważ po raz pierwszy w 2023 zaprezentowano analizę podwyżek na rok przyszły. Oczywiście ta tegoroczna nie została pominięta. Tak jak wspomnieliśmy wyżej – to nie ostatnie słowo manaHR w tym roku. Jak co roku planują wydać swoje Raporty także w październiku.

Zobacz także