Kobiety mogą więcej

Kobiety w szpilkachOd najdawniejszych czasów praca kobiet nie jest przez mężczyzn doceniana. Dyskryminacja płci pięknej to wciąż aktualny problem w wielu środowiskach, objawiający się gorszą pensją czy brakiem możliwości awansu. Jednak „słaba” płeć nie powiedziała jeszcze ostatniego zdania. Nadejdzie era kobiecej dominacji na rynku pracy. Przyjdzie czas, gdy synonimem słowa „kobieta” będzie „sukces”. A doskonałą tego zapowiedzią jest kampania promująca kobiety w biznesie, organizowana przez grupę Pracuj S.A., pod hasłem: „Sukces nosi szpilki”.

W ramach akcji organizatorzy postanowili zachęcić kobiety pracujące w branży HR do podzielenia się swoimi doświadczeniami, historiami i największymi osiągnięciami. Inspirujące opowieści będzie można przeczytać na portalu HRWeb. Akcji partneruje Akademia Kobiet Sukcesu, a w realizacji projektu pomaga wielu uznanych ekspertów z zewnątrz. To jednak nie wszystko. Grupa Pracuj zorganizowała też konkurs „Moja niezapomniana rekrutacja” trwający do 31 marca 2014 r., w którym nagrodą jest para ekskluzywnych szpilek. Konkurs polega na przedstawieniu wyjątkowego wyzwania, z którym musiał się zmierzyć dział HR: może to być opis przeprowadzonej kampanii, interesującego projektu rekrutacyjnego lub niezwykłej rozmowy kwalifikacyjnej.

Cel akcji to promowanie aktywnych, przedsiębiorczych kobiet i wzmocnienie ich pozycji w biznesie, oraz prezentację cech kobiecych, które można wykorzystać w budowaniu konkurencyjności firmy. Grupa Pracuj dba, by działy HR odgrywały strategiczną rolę w przedsiębiorstwach, co pozwoli na pozyskiwanie najlepiej wykwalifikowanych pracowników.

Akcja obejmuje też publikację artykułów inspirujących do pracy nad sobą oraz prezentację sylwetek kobiet odnoszących sukcesy w biznesie na fanpage’u „Grupa Pracuj dla Pracodawców” na Facebooku oraz na portalu HRWeb.pl, by motywować do działania i ciągłego rozwoju.

Planem kampanii jest podkreślenie roli kobiet w branży HR, docenienie ich pracy, wsparcie ich rozwoju i kariery. Kobiety potrzebują wzmocnienia poczucia własnej wartości, świadomości, że reprezentują cechy, które mogą okazać się kluczowe w branży. Muszą zrozumieć swoje potrzeby i możliwości i zacząć żyć pełnią życia. Czas, by wyjść z cienia i nabrać apetytu na sukces!

Zobacz także