Bądź wymarzonym pracodawcą, dzięki oryginalnym benefitom!

Aktualnie na rynku pracy istnieje wiele atrakcyjnych ofert zatrudnienia. Stopa bezrobocia w Polsce maleje, co sprawia, iż pracodawcy muszą starać się coraz bardziej, aby przyciągnąć kandydatów do pracy. Aby zwrócić uwagę potencjalnych pracowników, nie wystarczy już tylko stworzenienie oferty pracy, należy się przy tym wyróżnić, a to najlepiej zrobić za pomocą oryginalnych benefitów.

Sytuacja na rodzimym rynku pracy

Niestety w Polsce nadal pod względem benefitów „odstajemy” od zachodu. Dlatego też przykłady pomysłów na atrakcyjne benefity będą zaczerpnięte z zagranicznych firm. Najpopularniejszymi benefitami w Polsce nadal są karta Multisport i pakiety medyczne. Częstym zjawiskiem jest również brak dodatków płacowych, co skreśla firmę w oczach wielu pracowników.

Można dostać coś dla ciała

Amerykańska firma Asana jest w stanie zagwarantować swoim pracownikom 3 posiłki dziennie na koszt firmy. Jest to idealna opcja, dla osób, które nie mają czasu na gotowanie. Fakt ten może również wpłynąć pozytywnie na samą pracę firmy, ponieważ podwładni nie muszą zajmować się organizacją jedzenia w pracy, tylko są na niej skupieni. Wpływa to również na pozytywny wizerunek firmy, w oczach osób, które mogą tam potencjalnie aplikować. Pomysł ten mógłby spokojnie zostać zastosowany na terenie naszego kraju.

Możesz spać spokojnie

Firma Netflix, którą znamy z niezapomnianych seriali, bardzo dba o dobro swoich podwładnych. Polityka firmy poważa modną ostatnimi czasy dewizę work-life-balance, która dba o zdrowie psychiczne pracowników i pomaga im zachować równowagę pomiędzy pracą a życiem rodzinnym. Firma ta wychodzi między innymi z propozycją do przyszłych matek i ojców. Otóż każde z nich może otrzymać rok płatnego urlopu na wychowanie dziecka tuż po jego urodzeniu. Wówczas urlop macierzyński i ojcowski jest wyrównany, a w Polsce mężczyznom takiego urlopu należą się tylko dwa tygodnie.

Aby zachęcić do pracy lub utrzymać u siebie pracownika, należy pokazać mu, że jest dla nas ważny. Warto pokazać mu, że u nas może liczyć nie tylko na standardowe rozwiązania, ale również na benefity, które oferuje tylko nasza firma. Zastosowanie oryginalnych pomysłów z pewnością wpłynie pozytywnie na motywację i rozwój pracowników, zarówno tych przyszych, jak i już przez nas zatrudnianych.

 

Zobacz także