Raport Płacowy dla Szczecina

Zachodniopomorskie – województwo najbardziej wysunięte na zachód na mapie naszego kraju, jednocześnie graniczące z Niemcami. Jego największym miastem jest Szczecin, który zamieszkuje niemal 400 tys. osób. Biorąc pod uwagę, że w całym województwie mamy 1,5 miliona mieszkańców, jasnym jest, iż inne miasta Zachodniopomorskiego przy jego stolicy są zdecydowanie mniejsze. Mowa o Koszalinie, Stargardzie Szczecińskim, Kołobrzegu, a także Świnoujściu. Z całą pewnością raport płacowy dla tegoż regionu może odpowiedzieć na wiele pytań.

Nie jest tajemnicą, że ten region gospodarczo najlepiej napędza turystyka. Jest to o tyle problematyczne, że wiele stanowisk i miejsc pracy staje się sezonowe. Po okresie letnim i zaniku ruchu turystycznego najzwyczajniej wiele posad staje się niepotrzebnych. Jednak stolica województwa to jedno z niewielu miejsc w tym obszarze, które proponuje także zatrudnienie w biznesie i przemyśle. Najważniejsze miejsca pracy to te w stoczniach i portach.

Nowy Raport Płacowy manaHR

ManaHR wydaje Raporty Płacowe aż 4 razy w roku. Ostatnim razem miało to miejsce w październiku i jest to ostatnie zestawienie w tym roku. W ich badaniu tym razem wzięło udział 1332 Uczestników. Duża próba daje możliwość tworzenia raportów bardziej szczegółowych – w podziale na regiony lub branże. Dlatego też podczas wydawania raportów październikowych manaHR zaproponowała nowe zestawienia mikroregionalne. Jednym z nich jest właśnie Raport dla Szczecina i okolic.

Co znajdziemy wewnątrz?

Jak podaje manaHR w Raporcie z tego regionu znajdziemy firmy głownie z branż tj.: logistyka, FMCG , budownictwo, elektronika i energetyka. Uczestników, którzy wzięli udział w tym konkretnym badaniu było 36. Wśród nich znajdziemy: Fiege, Animex lub Noratel. Raporty proponują 65 unikalnych stanowisk.

Raport dla tego konkretnego regionu to prawdopodobnie jedyny dostępny na rynku Raport Płacowy dla Szczecina o tak dużej próbie. Jest on oparty na niemal 10 tysiącach próbek pracowników, w tym z takich obszarów jak: logistyka i zakupy, produkcja, jakość i obsługa klienta.

ManaHR nie ukrywa, iż najbardziej poleca tę analizę firmom ze Szczecina oraz jego okolic. Pozwoli to porównać wynagrodzenia u konkurencji będącej „tuż za płotem” oraz lepiej zaplanować politykę budżetową naszego przedsiębiorstwa, a także zapobiec fluktuacji pracowników.

O poprzednim Raporcie manaHR przeczytacie poniżej:

Raport Płacowy dla Poznania i okolic

Zobacz także